Cristiano Ronaldo

Interested in buying Newcastle United promise to sign Cristiano Ronaldo -  Jornal Económico

Rodil se je 5. februarja 1985 v Funchalu na Madeiri, materi Mariji Dolores dos Santos Aveiro in očetu Joséu Dinisu Aveiro. Odraščal je s starejšim bratom Hugom, ima pa še dve starejši sestri Elmo in Katio.

Cristiano Ronaldo ima 4 otroke: Cristiano Ronaldo JR., Eva Maria Dos Santos, Alana Martina dos Santos Aveiro in Mateo Ronaldo.

Cristiano Ronaldo wins 'Golden Foot' award - The Portugal News

Z nogometom se je začel ukvarjati, ko je bil star tri leta in kasneje pri šestih letih, ko je začel hoditi v šolo. V mladosti je navijal za klub Benfica, čeprav se je kasneje pridružil Sportingu. Njegova prva ekipa je bila amaterska Andorinha, za katero je začel igrati pri osmih letih. Po letu 1995, ko je bil star deset let, je njegov sloves na Portugalskem začel rasti. Obe najboljši ekipi Madeire sta si želeli njegov podpis – CS Marítimo in CD Nacional. Boljša ekipa, Marítimo, je zamudila sestanek z managerjem Andorinhe Ruiem Santosem in tako je Ronaldo podpisal z Nacionalom. Po uspešni kampanji pri Nacionalu, ga je odkupil Sporting.

Ta vnos je bil objavljen v Šport. Zaznamek za trajno povezavo.