Ariana Grande

Portret

Ariana Grande je ameriška pevka in igralka.

Rodila se je  26. junij 1993, Boca Raton, Florida, Združene države Amerike.

Svojo kariero je začela na Broadwayju z vlogo v muzikalu 13, potem pa leta 2009 zaslovela z vlogo Cat Valentine v Nickelodeonevi televizijski seriji Victorious. Potem ko se je serija po štirih sezonah končala, je igralsko kariero nadaljevala v nadaljevanki Sam & Cat, ki pa se je končala že leta 2014. Pojavljala se je tudi v drugih gledaliških, televizijskih in filmskih vlogah ter posojala glasove likom v animiranih filmih.

Arianina glasbena kariera se je začela s pesmimi, ki jih je posnela za serijo Victorious
 Kasneje je podpisala pogodbo z založbo Republic Records in leta 2013 izdala svoj debitantski album Yours Truly, ki se je uvrstil na prvo mesto lestvice Billboard 200. Prvi singl z njega, The Way, se je uvrstil med top 10 pesmi na lestvici Billboard Hot 100. Tudi njen drugi album, My Everything (2014), se je v ZDA uvrstil na sam vrh. Z albuma je izdala dva hit singla Problem in Break Free. S pesmimi Problem, Break Free, Bang Bang in Love Me Harder je bila 34 tednov zaporedoma v prvi deseterici lestvice Billboard Top 100. 20. maja 2016 je izdala svoj tretji studijski album Dangerous Woman.

Ariana ima okoli 103 pesmi, 150 nagrad in 420 nominacij.

Moje najljubše pesmi od nje so: 7 rings; break up with your girlfriend, im bored; positions; no tears left to cry; thank u, next…

The Ariana Grande boyfriend list: a timeline of the popstar's romantic  history | London Evening Standard | Evening Standard
Ariana signature.png
Ta vnos je bil objavljen v Glasba. Zaznamek za trajno povezavo.